ورود

 
 
کلمه عبورم را فراموش کرده ام

قیمت جهانی فلزات

 


لینک های مفید

 
  آسیب پذیری کشاورزان آمریکایی از افزایش تعرفه‌های فلزی    (سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۳)

باشگاه آلومينيوم: وضع تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم در آمریکا منجر به افزایش هزینه تجهیزات و زیرساخت‌های کشاورزی شده است و موجب شده تا برخی کشاورزان و شرکت‌های کشاورزی، توسعه فعالیت‌هایشان را متوقف کنند. به گزارش باشگاه آلومينيوم به نقل از خبرگزاری تسنیم و به نقل از رویترز، لوکاس استورم یک فعال حوزه کشاورزی در ایلینویز آمریکا، ماه گذشته و پس از افزایش ۵ درصدی قیمت‌ها در یک روز، سفارش خرید یک سیلوی ۷۱ هزار دلاری ذخیره غلات را لغو کرد. دلیل اصلی این کار جهش قیمت فولاد بعد از اعلام تعرفه‌های جدید از سوی ترامپ بوده است. تاثیر افزایش قیمت فولاد بر کشاورزی آمریکا نشان می‌دهد که اتخاذ سیاست‌های حمایت‌گرایانه در یک اقتصاد جهانی می‌تواند تاثیرات ناخواسته و غیرقابل پیش‌بینی بر اقتصاد آن کشور داشته باشد. این آسیب در حالی وارد شده که کشاورزان آمریکایی نگران آسیب مستقیم تر تعرفه‌های تلافی جویانه دولت چین و کاهش فروش محصولاتی نظیر ذرت خوشه‌ای و سویا هستند که با ارزش ترین محصولات کشاورزی صادراتی آمریکا به شمار می‌روند.

دو روز پس از آنکه دولت ترامپ در روز اول مارس برای حمایت از تولید‌کنندگان آمریکایی فلزات تعرفه‌هایی را بر آلومینیوم و فولاد اعلام کرد، شرکت‌ای ان پی گرین سیستمز در ماپل پارک ایلینویز، قیمت سیلوهای ذخیره غلات را افزایش داد. تعرفه‌های وضع شده بر فلزات وارداتی همچنین در حال آسیب زدن به تولید‌کنندگان و فروشندگان تجهیزات کشاورزی از شرکت کوچکی همچون‌ای‌اند پی گرین سیستمز گرفته تا غول‌های بزرگی نظیر دیری‌اند کو و کارپیلار است. این شرکت‌ها با این مشکل مواجهند که چگونه افزایش قیمت مواد خام محصولاتشان را به کشاورزان بقبولانند، در حالی که کشاورزان به دلیل مازاد عرضه جهانی غلات و افت قیمت این کالاها با فشارهای اقتصادی مواجه هستند. ترامپ تعرفه‌های ۲۵ درصدی بر واردات فولاد و تعرفه‌های ۱۰ درصدی بر واردات آلومینیوم اعمال کرده که هدف اصلی آن کاهش واردات از چین بوده است. وی به‌صورت موقت اتحادیه اروپا و ۶ متحد دیگر خود را از این تعرفه‌ها معاف ساخته و به آنها تا اول ماه مه ‌فرصت داده تا درخصوص معافیت‌های دائمی با دولت آمریکا مذاکره کنند. دیو آلتپتر، رئیس شرکت‌ای‌اند پی گرین گفت، فولاد مورد استفاده برای تولید سیلوها در آمریکا تولید می‌شود، اما قیمت فولاد داخلی نیز به دلیل اعمال این تعرفه‌ها بالا رفته است. وی افزود: کارخانه‌های فولاد‌سازی آمریکا معمولا سالی یک بار قیمت‌های خود را بالا و پایین می‌کنند، اما امسال قیمت‌ها ۴ بار افزایش داشته است. بررسی‌های آماری نشان می‌دهد قیمت فولاد مورد استفاده در ساخت این سیلوها از ابتدای ماه ژانویه حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است. به گفته انستیتوی آهن و فولاد آمریکا، سال گذشته، حدود ۹۵ هزار تن از فولاد روانه صنعت کشاورزی شد، در حالی که ۱۴ میلیون تن در خودروسازی آمریکا مصرف شد. عوامل دیگری نیز قبل از بروز اختلافات تجاری در بالا رفتن قیمت فولاد موثر بوده‌اند که از جمله آنها می‌توان به بهبود وضعیت اقتصاد جهانی، سرعت گرفتن فعالیت‌های تولیدی و ساخت و ساز اشاره کرد.

 
 
رونمايي از آخرین یافته‌های حوزه آلومینیوم در كنفرانس و نمايشگاه بين المللي ايرانIIAC۲۰۱۸ (چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۱)
افزایش قیمت آلومینیوم به بیشترین میزان ۷ سال گذشته در پی تحریم شرکت روسی (چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۸)
اروپا از آمريکا به سازمان تجارت جهاني شکايت کرد (چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۰)
غرب سرمایه‌های اولیگارش‌های روس را می‌بلعد/ «لندن گراد» (چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۵)
ستیز چین و آمریکا، به سختی فولاد یا به نرمی آلومینیوم؟ ! (سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۲)
آسیب پذیری کشاورزان آمریکایی از افزایش تعرفه‌های فلزی (سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۳)
ابزارهای بازار سهام برای جذب منابع سرگردان / تصمیم‌های ناشیانه عامل فرار سرمایه‌ از بورس (دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۳)
مهمترين تامين کنندگان آلومينيوم براي آمريکا (دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۲)
جهش ۶ درصدی قیمت پالادیوم ناشی از تحریم‌های روسیه (دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۱)
نقش معادن در معادلات سیاسی دو قدرت (یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰)
لزوم بهره‌گیری صنایع معدنی از یوزانس داخلی (یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۲)
بازارهای کالایی در هفته گذشته با احتمال تنش در سوریه با رشد قیمت روبه‌رو‌ شدند (یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۸)
توصيه معاون سازمان حمايت به بخش خصوصي: واقعيت بازار را بپذيريد و تشويش ايجاد نکنيد (یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۹:۱۱)
الگو برداری شرکت آلومینیوم روسیه از ایران برای دور زدن تحریم‌های آمریکا (چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۸)
برگزاري پنجمين كنفرانس بين‌المللي آلومينيوم ايران ۶-۴ ارديبهشت ۱۳۹۷- هتل المپيك تهران (چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۵)
12

تبلیغات