ورود

 
 
کلمه عبورم را فراموش کرده ام

قیمت جهانی فلزات

 


لینک های مفید

 

باشگاه آلومينيوم: شرکت تولید آلومینیوم روسیه (روسال) برای دور زدن تحریم‌های آمریکا در نظر دارد شیوه ایران را در پیش گیرد.به گزارش باشگاه آلومينيوم به نقل از خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری رویترز از مسکو، شرکت تولید آلومینیوم روسیه (روسال) با الهام گیری از ایران در دور زدن تحریم‌های آمریکا، از مشتریان خود خواسته است از این به بعد پول محصولاتی که از این شرکت می‌خرند را به جای آنکه به دلار آمریکا پرداخت کنند به یورو پرداخت کنند. ایران نیز برای آنکه تحریم‌های آمریکا را به نوعی دور بزند تصمیم گرفته بود قیمت کالا‌هایی را که از دیگر کشور‌های جهان می‌خرد و معمولا با دلار تعیین قیمت و خرید و فروش می‌شوند به صورت نفت، طلا یا ین پرداخت کند.

یکی از مسئولان شرکت تولید آلومینیوم روسیه اعلام کرد: ما از این به بعد این شیوه ایران را در معاملات و دادوستد‌های خود به کار می‌گیریم اما مشخص نکرد چه بانک یا بانک‌هایی در این خصوص نقش واسطه را ایفا خواهند کرد.

وی گفت: چندین بانک در اروپا حاضرند کار پرداخت به یورو برای محصولات فروخته شده این شرکت تولید آلومینیوم را برعهده گیرند. چندین مشتری روسال برای این کار نیز اعلام آمادگی کرده اند، اما نامی از آن‌ها به میان نیاورد.

آمریکا در روز جمعه گذشته ۲۴ شخصیت روسی از جمله شماری از سرمایه داران نزدیک به حکومت و مسئولان دولتی نزدیک به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و همچنین ۱۴ شرکت و واحد تولیدی این کشور را به اتهام تلاش برای ایجاد بی ثباتی در دموکراسی‌های غربی در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

در میان افرادی که به تازگی مورد تحریم آمریکا قرار گرفته اند اولگ دریپاسکا و شرکت وی (روسال) که سهام آن در بازار بورس هنگ کنگ در هر روز کاری ارزشگذاری و خرید و فروش می‌شود قرار دارند.

یک منبع آگاه در یک بانک بزرگ آمریکایی که معمولا با روسال معامله می‌کند اعلام کرد: همه پرداخت‌ها به حسابی ریخته خواهد شد که اکنون مسدود است. بازار معاملات فلزات لندن نیز اعلام کرده است معاملات با روسال را به حال تعلیق در آورده است.
 
جهش ۶ درصدی قیمت پالادیوم ناشی از تحریم‌های روسیه (دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۱)
نقش معادن در معادلات سیاسی دو قدرت (یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰)
لزوم بهره‌گیری صنایع معدنی از یوزانس داخلی (یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۲)
بازارهای کالایی در هفته گذشته با احتمال تنش در سوریه با رشد قیمت روبه‌رو‌ شدند (یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۸)
توصيه معاون سازمان حمايت به بخش خصوصي: واقعيت بازار را بپذيريد و تشويش ايجاد نکنيد (یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۹:۱۱)
الگو برداری شرکت آلومینیوم روسیه از ایران برای دور زدن تحریم‌های آمریکا (چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۸)
برگزاري پنجمين كنفرانس بين‌المللي آلومينيوم ايران ۶-۴ ارديبهشت ۱۳۹۷- هتل المپيك تهران (چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۵)
تنها در سه روز قیمت آلومینیوم جهانی ۷ درصد افزایش یافت/ پیش‌بینی رشد قیمت در قراردادهای آتی (چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۴)
آلومینیوم در جهان؛ رشد ۹درصدی تولید و ۲درصدی مصرف (چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۱)
شکایت چین از آمریکا به WTO (چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۴)
تهاتر بخشی از مطالبات «ایدرو و ایمیدرو» با بدهی مالیاتی (سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۹)
با تحریم روسال از سوی امریکا رخ خواهد داد: تشکیل جبهه واحد آلومینیومی متشکل از چین، روسیه و ایران (دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۴)
سقوط ارزش سهام غول آلومینیوم روسیه در پی تحریم‌های آمریکا (دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۶)
جذب سرمایه‌گذارن به بخش تولید راه عبور از رکود اقتصادی (دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۸)
اظهارنظرهای بسیار در خصوص ارز مبادله‌ای در نظر گرفته شده در فرمول قیمت‌گذاری فولاد،مس،آلومینیوم/ آيا فرمول‌های پیشنهادی وزارت صمت اجرايي مي‌شود؟ (دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۱)
12

تبلیغات