ورود

 
 
کلمه عبورم را فراموش کرده ام

قیمت جهانی فلزات

 


لینک های مفید

 

باشگاه آلومينيوم: تنها در سه روز معاملاتی قیمت آلومینیوم جهانی به دلیل تحریم دومین شرکت بزرگ تولید کننده آلومینیوم جهان توسط آمریکا ۷ درصد افزایش یافت.به گزارش باشگاه آلومينيوم به نقل از گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، امروز در بازار بورس لندن قیمت آلومینیوم افزایش یافت و به بیشترین میزان ۵ هفته گذشته رسید. افزایش قیمت آلومینیوم در بازار لندن به دلیل تحریم آمریکا بر دومین شرکت بزرگ تولیدکننده آلومینیوم جهان است.

آمریکا شرکت «روسال» دومین شرکت بزرگ جهان در تولید آلومینیوم متعلق به روسیه را تحریم کرد. آمریکا در ادامه تحریم‌ها علیه روسیه این شرکت بزرگ روسی را تحریم کرده است. شرکت روسال یک شرکت زنجیره‌ای است و زمانی به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده آلومینیوم در جهان بود اما در سال‌ ۲۰۱۵گروه صنعتی هنگ‌کیائو چین از این شرکت سبقت گرفت.

در حال حاضر شرکت روسال روسیه ۹ درصد تولید آلومینیوم و  ۹ درصد آلومینای جهان را در اختیار دارد. این شرکت در ۱۹ کشور جهان و ۵ قاره فعالیت می‌کند و ۷۲ هزار کارمند دارد.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت آلومینیوم در بازار بورس لندن طی سه روز معاملاتی گذشته ۶.۹ درصد افزایش یافته است.

بر اساس گمرک چین، بازار داخلی چین به افزایش عرضه بسیار حساس است و در سال ۲۰۱۷ چین تنها ۱۴ هزار و ۶۳۱ تن آلومینیوم اولیه از روسیه وارد کرد و در حال حاضر روسیه به عنوان بزرگ‌ترین تأمین‌کننده آلومینیوم جهان مطرح می‌شود.

همچنین آمارهای سه ماهه بازار بورس لندن حاکی از آن است که ارزش این فلز ۴ دهم درصد رشد داشته و هر تن به قیمت ۲۱۴۸ دلار معامله شده است. این رقم رشد ۴.۸ درصدی را نسبت به معاملات جلسه قبل نشان می‌دهد و بزرگ‌ترین افزایش روزانه از نوامبر ۲۰۱۹ به حساب می‌آید.

کارشناسان پیش‌بینی کردند که قرارداد آتی این فلز احتمال رشد یک درصدی داشته باشد.

همچنین قیمت مس هم در بازار بورس لندن افزایش ۸ دهم درصدی داشته و هر تن از این فلز به قیمت ۶۸۸۶ دلار معامله شد که نسبت به روز گذشته رشد ۹ دهم درصدی داشته است، البته در بورس شانگهای این رشد ۱.۲ درصد بوده است.
 
لزوم بهره‌گیری صنایع معدنی از یوزانس داخلی (یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۲)
بازارهای کالایی در هفته گذشته با احتمال تنش در سوریه با رشد قیمت روبه‌رو‌ شدند (یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۸)
توصيه معاون سازمان حمايت به بخش خصوصي: واقعيت بازار را بپذيريد و تشويش ايجاد نکنيد (یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۹:۱۱)
الگو برداری شرکت آلومینیوم روسیه از ایران برای دور زدن تحریم‌های آمریکا (چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۸)
برگزاري پنجمين كنفرانس بين‌المللي آلومينيوم ايران ۶-۴ ارديبهشت ۱۳۹۷- هتل المپيك تهران (چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۵)
تنها در سه روز قیمت آلومینیوم جهانی ۷ درصد افزایش یافت/ پیش‌بینی رشد قیمت در قراردادهای آتی (چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۴)
آلومینیوم در جهان؛ رشد ۹درصدی تولید و ۲درصدی مصرف (چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۱)
شکایت چین از آمریکا به WTO (چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۴)
تهاتر بخشی از مطالبات «ایدرو و ایمیدرو» با بدهی مالیاتی (سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۹)
با تحریم روسال از سوی امریکا رخ خواهد داد: تشکیل جبهه واحد آلومینیومی متشکل از چین، روسیه و ایران (دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۴)
سقوط ارزش سهام غول آلومینیوم روسیه در پی تحریم‌های آمریکا (دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۶)
جذب سرمایه‌گذارن به بخش تولید راه عبور از رکود اقتصادی (دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۸)
اظهارنظرهای بسیار در خصوص ارز مبادله‌ای در نظر گرفته شده در فرمول قیمت‌گذاری فولاد،مس،آلومینیوم/ آيا فرمول‌های پیشنهادی وزارت صمت اجرايي مي‌شود؟ (دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۱)
وزير صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: ۳ فرمول پيشنهادي براي جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت ها (یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۴)
بزرگترین تاجران محصولات نورد آلومینیومی (یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۰)
12

تبلیغات