ورود

 
 
کلمه عبورم را فراموش کرده ام

قیمت جهانی فلزات

 


لینک های مفید

 
  آلومینیوم در جهان؛ رشد ۹درصدی تولید و ۲درصدی مصرف    (چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۱)

باشگاه آلومينيوم: تولید جهانی آلومینیوم با ۹ درصد افزایش و مصرف جهانی این فلز با ۲ درصد رشد نسبت به سال ۲۰۱۶ به ثبت رسید.به گزارش باشگاه آلومينيوم به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از انجمن جهانی آلومینیوم تولید جهانی این فلز در سال گذشته میلادی شاهد رشد ۹ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۶ بوده و در مجموع ۶۳میلیون و ۴۰۰هزار تن رسید.

گزارش نشریه منابع و انرژی استرالیا نیز حاکی از افزایش ۲ درصدی مصرف جهانی آلومینیوم و مصرف ۵۹ میلیون تن آلومینیوم در سال ۲۰۱۷ بوده و این رشد مصرف را ناشی از افزایش مصرف در چین و آمریکا اعلام کرده است. طی سال ۲۰۱۷مصرف آلومینیوم در آمریکا با ۹.۶ درصد رشد به ۵ میلیون و ۶۰۰هزار تن رسید این در حالی است که چین نیز که ۵۴ درصد مصرف آلومینیوم جهان را به خود اختصاص داده است مصرف آلومینیوم خود را با رشد ۰.۹درصدی به حدود ۳۲میلیون تن رساند که عمده آن نیز در بخش خودرو سازی مورد استفاده قرار گرفته است.

از سوی دیگر سازمان مطالعات زمین شناسی آمریکاUSGS گزارش داد: طی سال ۲۰۱۷ چین با مجموع تولید ۳۲میلیون و ۶۰۰هزار تن آلومینیوم رتبه نخست تولید این فلز را کسب کرده و حدود نیمی از تولیدجهانی آلومینیوم را به خود اختصاص داده است. همچنین به دلیل تولید بالا در چین، آسیا با تولید بیش از ۳۶میلیون تن آلومینیوم توانست بیشترین تولید منطقه ای را به خود اختصاص دهد. پس از آن کشورهای شورای همکاری خلیج فارس(GCC) با تولید ۵ میلیون و ۱۰۰هزا تن آلومینیوم، اروپای شرقی و مرکزی با تولید ۴ میلیون تن، آمریکای شمالی با تولید ۳میلیون و ۹۵۰هزار تن، اروپای غربی با ۳میلیون و ۸۰۰هزار تن و اقیانوسیه با یک میلیون و۸۰۰هزار تن آلومینیوم تولید کردند.

تولید آلومینیوم در چین از ۱۶ میلیون تن در سال ۲۰۱۰ با رشد چشمگیر به ۳۲ میلیون تن در سال ۲۰۱۷افزایش یافت. این افزایش تولید عمدتاً به دلیل تقویت صنایع پایین دستی و رشد مصرف درصنایع به ویژه در صنعت خوردو سازی عنوان شده است. در سال های اخیر دولت این کشور هدف کاهش ۴ میلیون تنی ظرفیت تولید آلومنینوم را هدفگذاری کرده تا با مازاد تولید و آلودگی محیط زیست مقابله کند. در نتیجه حدود ۳۰ درصد از ظرفیت کامل تولید آلومینیوم چین تا سال ۲۰۱۸کاهش می یابد. علی رغم کاهش چشمگیر تولید آلومینیوم به دلیل مسائل زیست محیطی طی دو سال اخیر، چین هنوز نخستین تولیدکننده آلومینیوم جهان است.

روسیه دومین کشور برتر تولیدکننده آلومینیوم در جهان است که توانست در سال گذشته میلادی۳میلیون و ۶۰۰هزار تن آلومینیوم تولید کند. اکثر تولید آلومینیوم این کشور از طریق شرکت روسالRusal تولید می شود. این شرکت از بزرگترین شرکت های تولیدکننده آلومینیوم جهان است که در مسکو قرار دارد.

کانادا با تولید ۳میلیون و ۲۱هزار تن آلومینیوم به عنوان سومین کشور تولیدکننده آلومینیوم جهان در سال ۲۰۱۷ به ثبت رسید. هند با ۳ میلیون و ۲۰۰هزار تن، ایالات متحده عربی با ۲ میلیون و ۶۰۰هزار تن، استرالیا با یک میلیون و ۴۹۰ هزار تن، نروژ با یک میلیون و ۲۲۰هزار تن، بحرین با ۹۶۰ هزار تن، ایسلند با ۸۷۰ هزار تن و برزیل با تولید ۸۰۰ هزار تن آلومینیوم در رتبه های چهارم تا دهم تولید آلومینیوم در سال۲۰۱۷ جای گرفتند.
 
بازارهای کالایی در هفته گذشته با احتمال تنش در سوریه با رشد قیمت روبه‌رو‌ شدند (یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۸)
توصيه معاون سازمان حمايت به بخش خصوصي: واقعيت بازار را بپذيريد و تشويش ايجاد نکنيد (یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۹:۱۱)
الگو برداری شرکت آلومینیوم روسیه از ایران برای دور زدن تحریم‌های آمریکا (چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۸)
برگزاري پنجمين كنفرانس بين‌المللي آلومينيوم ايران ۶-۴ ارديبهشت ۱۳۹۷- هتل المپيك تهران (چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۵)
تنها در سه روز قیمت آلومینیوم جهانی ۷ درصد افزایش یافت/ پیش‌بینی رشد قیمت در قراردادهای آتی (چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۴)
آلومینیوم در جهان؛ رشد ۹درصدی تولید و ۲درصدی مصرف (چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۱)
شکایت چین از آمریکا به WTO (چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۴)
تهاتر بخشی از مطالبات «ایدرو و ایمیدرو» با بدهی مالیاتی (سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۹)
با تحریم روسال از سوی امریکا رخ خواهد داد: تشکیل جبهه واحد آلومینیومی متشکل از چین، روسیه و ایران (دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۴)
سقوط ارزش سهام غول آلومینیوم روسیه در پی تحریم‌های آمریکا (دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۶)
جذب سرمایه‌گذارن به بخش تولید راه عبور از رکود اقتصادی (دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۸)
اظهارنظرهای بسیار در خصوص ارز مبادله‌ای در نظر گرفته شده در فرمول قیمت‌گذاری فولاد،مس،آلومینیوم/ آيا فرمول‌های پیشنهادی وزارت صمت اجرايي مي‌شود؟ (دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۱)
وزير صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: ۳ فرمول پيشنهادي براي جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت ها (یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۴)
بزرگترین تاجران محصولات نورد آلومینیومی (یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۰)
۱۶.۳هزار ميليارد تومان از دارايي ايميدرو رد ديون شد/ عدم وصول بيش از چهار هزار ميليارد تومان وجوه حاصل از واگذاري (یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۴)
12

تبلیغات