ورود

 
 
کلمه عبورم را فراموش کرده ام

قیمت جهانی فلزات

 


لینک های مفید

 
  خط و نشان کره جنوبی علیه تعرفه‌های جدید دولت آمریکا    (سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲)

باشگاه آلومينيوم: به گفته ی وزیر امور مالی کره ی جنوبی، این کشور از ' تمامی روش های ممکن' برای پاسخ دادن به اعمال تعرفه‌های جدید بر روی واردات فولاد و آلومینیوم از سوی دولت دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا استفاده خواهد کرد.

به گفته ی وزیر امور مالی کره ی جنوبی، این کشور از ' تمامی روش های ممکن' برای پاسخ دادن به اعمال تعرفه های جدید بر روی واردات فولاد و آلومینیوم از سوی دولت دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا استفاده خواهد کرد.به گزارش باشگاه آلومينيوم به نقل از تابناک اقتصادی به نقل از رویترز، در هفته‌ی گذشته دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا تصمیم خود را در خصوص اعمال تعرفه های ۲۵ و ۱۰ درصدی بر روی واردات فولاد و آلومینیوم برای اجرا ابلاغ کرد و همزمان کشورهای کانادا و مکزیک را به طور موقت از پرداخت این تعرفه‌ها معاف نمود. همچنین، وی با عقب‌نشینی از مواضع گذشته‌ی خود در خصوص اینکه هیچ کشوری نمی تواند از پرداخت این تعرفه‌ها معاف شود گفت که راه برای مذاکره و اخذ معافیت از پرداخت تعرفه‌ی تجاری برای واردات فولاد و آلومینیوم برای سایر کشورهایی که از لحاظ تجاری و امنیتی برای آمریکا اهمیت دارند باز است.

 

در این خصوص، اخبار منتشر شده حاکی از آن است که کره‌ی جنوبی به‌عنوان سومین کشور بزرگ صادر کننده ی فولاد به آمریکا و متحد راهبردی این کشور در شبه جزیره‌ی کره درخواست خود را برای اخذ معافیت به دولت آمریکا ارائه داده است. این در حالی است که علی‌رغم این درخواست وزیر امور مالی کره جنوبی اخیرا اعلام کرده است که کره ی جنوبی از تمامی روش های ممکن برای پاسخ دادن به تعرفه های جديد دولت آمریکا استفاده کرده و در این خصوص حداکثر تلاش خود را خواهد کرد. به گفته‌ی وی، ' در این خصوص موضع خود را در آینده روشن خواهیم کرد'.

افزون بر این، دولت کره‌ی جنوبی در نیمه‌ی نخست سال جاری میلادی در خصوص الحاق به 'قرارداد جامع و پیشرو مشارکت ترنس-پسیفیک' (CPTPP) تصمیم گیری خواهد کرد. لازم به ذکر است که ۱۱ کشور از جمله کانادا و ژا‍پن از اعضای قرارداد نامبرده هستند و به گفته‌ی یکی از وزرای کشورهای عضو، این قرارداد در به عنوان نشانه‌ای قوی علیه محافظه‌گرایی و (تمایل برای ایجاد) جنگ اقتصادی به وجود آمده است. لازم به ذکر است که آمریکا عضو این قرار‌داد نیست.

 
 
پاتک چین به فرمان ترامپ: پکن برای ۱۲۸قلم کالای وارداتی از آمریکا تعرفه تعیین کرد (سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶)
ارزش ۴/ ۸ میلیارد دلاری صادرات معدنی‌ها (شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۵)
دستور رئیس جمهور برای پیگیری وضعیت آلومینیوم المهدی (شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۸)
کشورهای بزرگ، بازنده جنگ تجاری (شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۸)
مصارف محصولات اکستروژن آلومینیوم در صنایع حمل‌و‌نقل ایران (چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۵)
خط و نشان کره جنوبی علیه تعرفه‌های جدید دولت آمریکا (سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲)
کانادا از کارگران در مقابل تعرفه های آمریکا حمایت می کند (سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۶)
سید عباس حسینی، مدیرعامل آلومینیوم کاوه خوزستان: عدم وجود متولی در صنعت آلومینیوم، بهانه است (سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۶)
آلومینیوم در چشم‌انداز ۱۳۹۷ (دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۰)
نوسانات ارزی، صنعت آلومینیوم را تخریب می‌کند (دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۶)
پرونده خطوط آلاینده ایرالکو در بهار سال آینده بسته می شود (دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۴)
ترامپ برای اروپا شرط گذاشت/حذف تعرفه فولاد و آلومینیوم در صورت حذف تعرفه کالاهای آمریکایی (دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۵)
تاثیر تعرفه ۱۰ درصدی آلومینیوم امریکا/آيانرخ آلومينيوم شکسته می‌شود (دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۲)
بزرگ‌ترين صادرکنندگان آلومينيوم در جهان (دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۸)
بررسی بازار جهانی آلومینیوم در هفته گذشته /قیمت هر تن آلومینیوم به کمترین مقدار خود در ۳ ماه گذشته رسید (دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۹)
12

تبلیغات