ورود

 
 
کلمه عبورم را فراموش کرده ام

قیمت جهانی فلزات

 


لینک های مفید

 

باشگاه آلومينيوم: نايب رئيس کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي گفت: پروژة ۳۰۰ هزار تني آلومينيوم توسط ايميدرو در نقطه‌اي نامناسب درحال اجرا است!!!به‌گزارش باشگاه آلومينيوم به‌نقل از تسنيم، علي‌اکبر کريمي شامگاه پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ در نشست ستاد راهبردي و مديريت اقتصاد مقاومتي استان مرکزي اظهار کرد: امروز پروژة ۳۰۰ هزار تني آلومينيوم توسط ايميدرو در نقطه‌اي نامناسب درحال اجرا است درصورتي كه مي‌توانستند اين طرح را در اراک به‌عنوان قطب آلومينيوم کشور اجرايي کنند و انتظار مي‌رود فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري استان و اين دو سازمان بررسي و تعامل برقرار شود. وي افزود: سه شهرک صنعتي اراک امروز اشباع شده و اين امر آيندة توسعة صنعتي را با دغدغه همراه کرده، ايجاد شهرک صنعتي شمارة ۴ توسط دولت به تصويب رسيده و با قول مساعد رئيس سازمان محيط زيست در نخستين جلسة شوراي محيط زيست کشور اين پروژه مطرح مي‌شود تا شهرک در کيلومتر ۳۵ جاده تهران ايجاد شود. رئيس مجمع نمايندگان استان مرکزي تصريح کرد: اعتقاد ما اين است که استان مرکزي از قابليت‌هاي ويژه‌اي در بخش صنعت برخوردار است و مي‌طلبد آن‌گونه که بايد مورد توجه و عنايت قرار گيرد. کريمي بيان کرد: نظر به تأثيرگذاري استان مرکزي در روند بهبود اقتصاد کشور ضرورت دارد که از سوي متوليان کشور، مورد حمايت قرار گيرد، در اين راستا انتظار مي‌رود جلسات ويژه‌اي تشکيل شود و فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در استان مورد شناسايي و بحث قرار گيرد و از پتانسيل‌هاي استان استفادة بهينه شود. وي ادامه داد: استان مرکزي به‌عنوان قطب صنعت کشور هميشه مطرح بوده، اما با برخي سوءمديريت‌ها به جايي رسيده که اکنون ديگر امکان استقرار واحدهاي صنعتي جديد و ظرفيت اشتغال‌زايي براي ۵۰۰ يا ۱۰۰۰ نفر از ميان رفته است. نمايندة مردم اراک، خنداب و کميجان در مجلس عنوان کرد: دستاوردهاي انقلاب اسلامي غيرقابل انکار است و آن کس که منصفانه قضاوت کند بر جهش‌هاي بزرگ حاصل از انقلاب مي‌کند.

نشريه آلومينيوم- تمام كارشناسان زبدة صنعت آلومينيوم در دنيا، بهترين مكان‌يابي براي صنعت احيا آلومينيوم را نزديك به آب‌هاي آزاد مي‌دانند. دليل آن حمل‌و‌نقل آسان‌تر آلومينا و ساير مواد اوليه به اسملترها و صادرات آسان‌تر شمش و محصولات آلومينيومي است. چراكه هزينة حمل‌و‌نقل تأثير زيادي در قيمت‌گذاري اين محصول دارد. متأسفانه در متن بالا به اشتباه و بنا به دلايل نامعلومي عنوان شده است كه اگر اين سرمايه‌گذاري در اراك و در ايرالكو انجام مي‌شد بهتر بود درصورتي‌كه همه مي‌دانيم كه ده سال پيش، يك ظرفيت ۱۱۰ هزار تني جديد به ايرالكو اضافه شده است و با توجه به مشكلات مديريتي و سازماني كه هميشه گريبانگير ايرالكو بوده است درمعرض ورشكستگي بوده است و عملاً هرگونه سرمايه‌گذاري با توجه به اين مشكلات بيهوده خواهد بود.
 
شرکت آلوميناي جاجرم به بخش خصوص واگذار نمي‌شود (چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۸)
نگاهي بر اقدامات زيرساختي در مناطق ويژه اقتصادي خليج فارس و لامرد (سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۲)
قيمت آلومينيوم در بازار روز سه‌شنبه ۹۶/۱۱/۲۴ (سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۹)
متغيرهاي اقتصاد جهاني کاموديتي‌ها را به کدام سمت هدايت مي‌کند؟ سيگنال‌هاي تغيير فاز بازارهاي کالايي (سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۱)
پيش‌بيني قيمت آتي مس (سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۹)
اظهارات غيركارشناسي يك نمايندة مجلس درخصوص احداث پروژة آلومينيوم: پروژة ۳۰۰ هزار تني آلومينيوم در نقطه‌اي نامناسب درحال اجرا است!!!! (سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۹)
قيمت آلومينيوم در بازار روز دوشنبه ۹۶/۱۱/۲۳ (دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۳)
افزايش قيمت آلياژهاي آلومينيوم درپي نگراني از محدود شدن عرضه قراضه در چين (دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۷)
احتمال كم رشد قیمت در روزهای آتی به‌دنبال افزایش ناگهانی موجودی آلومینیوم (دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۳)
خروج شرکت آلوميناي ايران از شمول واگذاري (دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۶)
عملکرد توليد شرکت‌هاي بزرگ معدن و صنايع معدني در ۱۰ ماهه امسال (دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۵)
رشد تولید و فروش آلومینیوم روسیه در سه ماهه چهارم ۲۰۱۷ (دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۹:۲۶)
قيمت آلومينيوم در بازار روز شنبه ۹۶/۱۱/۲۱ (شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۹)
پرميوم‌هاي آلومينيوم در اروپا، به‌دنبال بازار آمريکا رشد کرد (شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۸)
ضعف تقاضا بازار آلومينيوم چين را غيرفعال کرد (شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۷)
12

تبلیغات