ورود

 
 
کلمه عبورم را فراموش کرده ام

قیمت جهانی فلزات

 


لینک های مفید

 

باشگاه آلومينيوم: پرميوم آلومينيوم در بازار اروپا، به‌واسطه تداوم رشد پرميوم‌ها در بازار ايالات متحده افزايش يافت. علاوه بر خسارات ناشي از طوفان‌هاي هاروي و ايرما، فعاليت‌هاي اخير بخش تحقيقات ۲۳۲ آمريکا براي وضع تعرفه‌هاي گمرکي بيشتر روي برخي محصولات آلومينيومي چيني و همچنين وقفه‌هاي توليد در يکي از واحدهاي ذوب مهم کانادا که بخش مهمي از بازار آمريکا را تأمين مي‌کرد، از مهم‌ترين عواملي بودند که سبب رشد پرميوم آلومينيوم در بازار آمريکا شده‌اند.به‌گزارش باشگاه آلومينيوم به نقل از اخبار فلزات، در اروپا عمدتاً پرميوم آلومينيوم در بازار روتردام هلند مورد بررسي قرار مي‌گيرد. استقرار يکي از بزرگ‌ترين انبارهاي بورس فلزات لندن براي ذخيره آلوميينوم در اين شهر، سبب شده تا اختلاف قيمت فروش در اين انبار با قيمت نقدي آلومينيوم در بورس فلزات لندن، به‌مثابه پرميومي مرجع از بازار اروپا مد نظر قرار داده شود.

 

در هفته گذشته، اختلاف قيمت فروش DDU (Delivered Duty-Unpaid) براي شمش‌هاي خالص آلومينيومي از نوع P۱۰۲۰A در انبار روتردام افزايش يافت و به  ۱۰۵ دلار به‌ازاي هر تن رسيد. اين در حالي است که همواره بخشي از آلومينيوم فروش رفته در اين بازار به سمت بازار ايالات متحده منتقل مي‌شود. از اين رو، اين ۲ بازار عمدتا تأثير متقابل شگرفي بر يکديگر دارند. به‌طوري‌که طي روزهاي گذشته، پرميوم آلومينيوم در بازار ايالات‌متحده، خصوصاً در منطقة مياني غربي، به بيشترين مقدار خود طي ۴ سال گذشته رسيد و اين يکي از مهم‌ترين دلايل رشد پرميوم آلومينيوم در بازار روتردام عنوان شد.

علاوه بر خسارات ناشي از طوفان‌هاي هاروي و ايرما (که تاحدي با نوسازي و به‌سازي خسارات و آسيب‌هاي وارده، از اثر آن کاسته شده)، فعاليت‌هاي اخير بخش تحقيقات ۲۳۲ آمريکا براي وضع تعرفه‌هاي گمرکي بيشتر روي برخي محصولات آلومينيومي چيني و همچنين وقفه‌هاي توليد در يکي از واحدهاي ذوب مهم کانادا که بخش مهمي از بازار آمريکا را تأمين مي‌کرد، از مهم‌ترين عواملي بودند که سبب رشد پرميوم آلومينيوم در بازار آمريکا شده‌اند.

 

گفتني است که واحد ذوب شرکتABI، که حدود ۷۵ درصد آن به شرکت آلکوا و مابقي به شرکت ريوتينتو تعلق دارد، از روز ۱۱ ژانويه ۲۰۱۸ با اعتصاب کارگران مواجه است. بنا به گزارش متال بولتن، تداوم اين اعتصاب تا روز دوم فوريه نيز تأييد شده است؛ علت اعتصاب در اين واحد (با ظرفيت توليد ۴۵۰ هزار تن آلومينيوم اوليه)، اعتراض به قراردادهاي جديد و در عين حال بازبيني نکردن قراردادها از سوي مديران عنوان شده است. تحت فشار قرار گرفتن حاشيه سود اين واحد طي ماه‌هاي اخير، يکي از دلايلي است که مي‌تواند اقدام اين مديران را توجيه کند. اين درحالي است که با گمانه‌زني‌هاي اخير در مورد لغو قرارداد نفتا که مي‌تواند مقدار فروش و درآمد اين واحد را به‌شدت تحت تأثير قرار دهد، نگراني از بابت حاشيه سود اين واحد شدت يافته است.

 

در نمودار ۱، تغييرات پرميوم DDU آلومينيوم در بازار روتردام همراه با نوسانات قيمت نقدي آلومينيوم در بورس فلزات لندن نشان داده شده است. همان‌طور که مشاهده مي‌شود، پرميوم آلومينيوم در اين بازار که در ابتداي سال در محدوده ۹۲ تا ۹۹ دلار بر تن متغير بود، در هفته ابتدايي فوريه به حدود ۱۰۰ تا ۱۰۷ دلار به‌ازاي هر تن دست يافت. از اين‌رو مي‌توان گفت که اختلاف قيمت DDU آلومينيوم در بازار روتردام نسبت به قيمت نقدي آن در بورس فلزات لندن، طي يک ماه گذشته، بالغ بر ۱/۸ درصد رشد داشته است. اين درحالي بود که قيمت نقدي آلومينيوم طي همين دوره در حدود ۲/۲ هزار دلار بر تن نوسان داشته است.

 

 
 
احتمال كم رشد قیمت در روزهای آتی به‌دنبال افزایش ناگهانی موجودی آلومینیوم (دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۳)
خروج شرکت آلوميناي ايران از شمول واگذاري (دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۶)
عملکرد توليد شرکت‌هاي بزرگ معدن و صنايع معدني در ۱۰ ماهه امسال (دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۵)
رشد تولید و فروش آلومینیوم روسیه در سه ماهه چهارم ۲۰۱۷ (دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۹:۲۶)
قيمت آلومينيوم در بازار روز شنبه ۹۶/۱۱/۲۱ (شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۹)
پرميوم‌هاي آلومينيوم در اروپا، به‌دنبال بازار آمريکا رشد کرد (شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۸)
ضعف تقاضا بازار آلومينيوم چين را غيرفعال کرد (شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۷)
پيگيري جدي براي انتقال واحد آندسازي ايرالکو به خارج ازمحدوده اراک (شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۷)
سومين تلاش صندوق فولاد براي واگذاري «فايرا» با کاهش قيمت (چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۵)
چشم‌انداز آرام بازار آلومينيوم در هفته‌هاي آتي (چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۸)
فويل آلومينيوم، بهترين گزينه در لايه‌هاي محافظتي کابل‌ها (چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۸)
رشد فلزي هاي بورس با محرک هاي جهاني (چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۴)
خصوصي‌سازي، واگذاري آلومينيوم المهدي را قانونمند اعلام کرد (چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۵)
بورس کالا مي‌تواند تعيين کننده قيمت محصولات ايراني در جهان باشد (چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۳)
افزايش تعرفه و محدوديت واردات آلومينيوم براي حمايت از توليدکنندگان آمريكايي (چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۹:۵۳)
12

تبلیغات