ورود

 
 
کلمه عبورم را فراموش کرده ام

قیمت جهانی فلزات

 


لینک های مفید

 

باشگاه آلومينيوم: آقای اُکو ایبنز، مدیر مرکز آلومینیوم هلند (Aluminium Centrum) برای همکاری با صنعت آلومینیوم ایران ابراز آمادگی كرد.به گزارش باشگاه آلومينيوم، آقای اُکو ایبنز، مدیر مرکز آلومینیوم هلند (Aluminium Centrum) درگفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز برای همکاری با صنعت آلومینیوم ایران ابراز آمادگی كرد. متن اين گفتگو را با هم ميخوانيم:

آقای اُکو ایبنز با تشکر از پذیرفتن این مصاحبه قبل از هر چیز لطفا خودتان را معرفی کرده در مورد سازمان کمی توضیح دهید.

با تشکر از شما و ترتیب دادن این مصاحبه، من اُکو ایبنز (Okko Ebens) هستم و از ابتدا در مرکز آلومینیوم هلند کار می‌کردم. همانطور که می‌دانید این ماده بسیار کاربردی و مفید است و من در آنجا چیزهای بسیار خوبی یاد گرفتم. سازمان ما از سال‌های بسیار دور تاسیس شده اما اخیرا دوباره فعالیت خود را آغاز کرده است. ما بخش‌های مختلفی داریم .بخش اصلی ما متشکل از اعضای سازمان است. بخش دوم بخش خدمات و نوآوری‌های تکنولوژیکال و تکنیکال است. بخشی در مورد آموزش داریم و بخش آخر واحد ارتباطات ما با مشتریان و اعضا است که در مورد نمایشگاه‌ها و خدمات دیگر نیز فعال است. نوآوری‌های تکنیکی بسیار برایمان با اهمیت است. علت حضور اعضا ما نیز در این بخش بحث نوآوری‌هاست. بنابراین می‌توانم بگویم که تمامی پیشرفت و تحولی که به صورت تخصصی در مورد آلومینیوم صورت گرفت چه به صورت داخلی و چه بین‌المللی مربوط به این بخش بوده است و ما آن‌را پوشش می‌دهیم. این ماده و کاربردهای آن بسیار پراهمیت است. اخیرا ما جلسه بسیار بزرگی با یکی از بزرگترین سازنده‌های کشتی داشتیم. این یک موفقیت بسیار بزرگ برای سازمان و اعضای ما به شمار می‌رود. ما همچنین در زمینه آلومنیوم و کاربردهای آن در صنایع دریایی بررسی‌هایی داشته‌ایم. درمورد اینکه چگونه سازندگان بزرگ کشتی از این ماده استفاده می‌کنند که بسیار جالب است. در گذشته اشتباهات زیادی صورت گرفت که در حال حاضر ما در پی یافتن راه‌حل‌هایی برای آنها و جلوگیری از تکرار این اشتباهات هستیم. یک جلسه با یک شرکت طراح کشتی داشتیم که کشتی‌های بسیار عظیمی طراحی می‌کنند. آنها توضیح دادند که چگونه از این ماده برای رفع مشکلات ایجاد شده استفاده می‌کنند و راه‌حل‌هایی زیادی در این زمینه یافتند. آلومینیوم یک ماده بسیار ارزشمند است و به خصوص در محیط دریا و در طراحی کشتی هر آنچه نیاز دارید در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین خوب است کمی در مورد بخش آموزشی خود صحبت کنیم که برای ما بسیار مهم است. ما در این زمینه از دانش بسیار بالایی برخورداریم و این سطح از دانش را در آموزش‌های خود ارائه می دهیم. هر پیمانکاری که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده باید در مورد آلومینیوم همه چیز را بداندتا بتواند در روند تولید و طراحی محصولات خود از این دانش به بهترین وجه استفاده کند. پس این موضوع نیز بسیار حیاتی است. مرکز آلومینیوم در دانشگاه‌ها نیز بسیار از این طرح ما حمایت کرده‌اند و در برخی از دانشگاه‌ها به دانشجویان بورسیه می‌دهند. ما همچنین دوره‌های مختلفی در مورد این ماده و نحوه استفاده از آن ارائه می‌دهیم. در مورد دانش ابتدایی و پایه، نحوه بکارگیری این ماده در صنایع مختلف نیز توضیح می‌دهیم. در نهایت باید بگویم که ما حتی در مدارس نیز برنامه‌هایی ارائه می‌دهیم که در مورد آلومینیوم است. باید گفت که افرادی که بعدها عضوی از مرکز و سازمان ما می‌شوند و امکان دارد روزی در این زمینه فعالیت کنند از همین مدارس می‌آیند. می‌خواهیم که از همان ابتدا به صورت علمی و تکنیکال در این زمینه اصلاع داشته باشند.


چند شرکت هلندی در سازمان شما عضو هستند؟

در حال حاضر مهمترین اعضای ما شرکت‌هایی مانند زالکو، میفا و ۸ شرکت مهم دیگر و همچنین شرکت‌هایی فعال در زمینه ریخته‌گری هستند.


آیا شما برای همکاری با صنعت آلومینیوم در ایران آمادگی دارید؟

البته من فکر می‌کنم همکاری ما در زمینه آموزش و مبادله تجارب و تکنولوژی است زیرا این ماده اهمیت جهانی دارد و همگان باید به آخرین دانش و تکنولوژی روز دنیا جهت استفاده در صنایع مختلف دسترسی داشته باشند. باید ارتباطات بین شرکت‌ها و کشورها وجود داشته باشد تا همکاری در قالب پروژه‌ها ادامه یابد. در حال حاضر ما ۳۵ عضو داریم و در حال رشد هستیم. قبلا این تعداد ۱۰۰ عضو بوده که به علت کاهش فعالیت این اعضا کم شده‌اند. ما سعی داریم تا دوباره آلومینیوم را معرفی کرده و در جهت کسب اعتماد و بالا بردن آگاهی در این بخش کوشا هستیم تا بتوانیم اعضا را بازگردانیم. بله درهای همکاری باز است تا جایی که بتوانیم با هر شرکت و کشوری همکاری می‌کنیم.

گفت‌وگو از علیرضا جعفری نژاد
 
فروش ۵ هزار تن آلومینیوم ایرالکو به صورت يك‌جا! (چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲)
استخراج عناصر کمیاب خاکی از پسماندهای صنعتی (سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۶)
علاقه‌مندي آلومينيوم‌ساز هلندي به حضور در بازار ايران (سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۲)
نقش بازرسی‌های زیست‌محیطی چین بر ميزان استفاده از منابع تجديد ناپذير (دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۸)
طلا دربرابر افزایش ارزش دلار آمریکا رنگ باخت (دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۶)
مرکز آلومینیوم هلند برای همکاری با صنعت آلومینیوم ایران ابراز آمادگی كرد. (دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۷)
دیدار سفیر ایران با وزیر امور خارجه جدید گینه (یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۸)
چین ۲۰ میلیارد دلار به گینه وام می‌دهد (یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۳)
حواشی و ابهامات در فیش‌های حقوقی! (یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۰)
کارنامه تامين اعتباري ٦٥ طرح ملي به بهانه ٦٥ سالگي بانک صادرات (یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۹)
شرکت سوییسی گاچی به دنبال حضور فعال در صنعت آلومینیوم ایران / یک دفتر مهندسی در ایران تاسیس خواهیم کرد (یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۰)
بازرسی‌های زیست‌محیطی چین، پتانسیل کسری عرضه آلومینا را به‌شدت افزایش داد (چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۰)
کشف ۱۲تن شمس آلومینیوم قاچاق در دالاهو (سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۴)
تحلیل تکنیکال فنوال(سهام شركت نورد آلومينيوم اراك) (سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۲)
نخستین پروژه صنعتی تولید کاتالیست آلومینا و بوهمایت روی میز سرمایه گذاران (سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۳)
12

تبلیغات